Cztery aplikacje Shoper dla dużych sklepów

Jeśli Twój sklep jest duży i możesz zatrudnić kogoś do obsługi dodatkowych kanałów sprzedaży, to ten tekst zawierający zestawienie płatnych i darmowych aplikacji do Shopera jest dla Ciebie! Skupiłem się w nim przede wszystkim na aplikacjach, które oferują wiele funkcji. Dzięki temu wybierzesz najlepsze aplikacje i nie obciążysz nimi niepotrzebnie sklepu.

Aplikacje Shoper, które znajdziesz w panelu swojego sklepu, pozwolą Ci m.in. na integracje z różnymi przewoźnikami lub brokerami kurierskimi. Jednym z takich dodatków jest Furgonetka.pl. Dzięki wyborowi wśród dostawców takich jak: DHL, DPD, UPS, FedEx, GLS, InPost, Pocztex, InPost Paczkomaty czy Paczka w RUCHu, będziesz mógł podjąć decyzję, z kim chcesz nawiązać długotrwałą współpracę. Zrób to rozważnie, ponieważ wrażenia z dostarczenia przesyłki – szybkość i jej stan – mają bezpośrednie przełożenie na ocenę Twojego sklepu.

Warto także rozejrzeć się wśród dodatków ułatwiających zakupy klientom. Aplikacje Shoper zawierają m.in. dodatek CA Raty umożliwiający sprzedaż produktów, za które klient zapłaci w ratach. Jest to jedyna tak szybka integracja dostępna w Appstorze Shopera. 

Aplikacje Shoper to także automatyzacja marketingu dzięki dedykowanym wtyczkom. SALESmanago Marketing Automation to dodatek do Shopera pozwalający generować dynamiczne treści, a także łączyć wiele różnych danych, które uruchamiają odpowiednie scenariusze w Twoim sklepie. 

Wśród wtyczek znajdziesz takżeModuł opinii GetReview, który musisz mieć. Pozwala on zbierać nie tylko opinie tekstowe, ale także zdjęcia i wideo opinie, za które możesz nagrodzić swoich klientów np. rabatem progresywnym. Nasza propozycja to 5% za zwykłą opinię, 10% za fotografię otrzymanych produktów i 15% za wideo opinię – warto w nie zainwestować! Oprócz tego możesz wykorzystać wbudowane w aplikację dodatki takie jak: Social Proof wykorzystujący zebrane opinie, Google Rich Snippet przekazujący uśrednioną ocenę produktów do Google, czy Facebook Page Tab pozwalający wyświetlać zebrane opinie na Facebooku.

Aplikacje Shoper skrywają także dodatek Refericon. Pozwala on polecić Twoją stronę klientom, którzy ją odwiedzą w zamian, za co mogą otrzymać kod rabatowy.  Film wyjaśniający działanie tego dodatku znajdziesz tutaj.

Wybór przygotował Adam Olejnik.