Darmowe moduły do PrestaShop — Gdzie ich szukać?

 PrestaShop to popularne rozwiązanie Open Source, wybierane przez początkujących właścicieli sklepów internetowych ze względu na fakt, że jest darmowe. W odróżnieniu od rozwiązań typu SaaS nie musimy co miesiąc płacić abonamentu za korzystanie z oprogramowania. W wersji podstawowej PrestaShop jest darmowa. Niestety w 99% przypadków wersja podstawowa, czy to 1.6, czy 1.7 nie będzie wystarczająca. Mamy więc dwie możliwości, zlecić programiście wprowadzenie modyfikacji lub poszukać modułów, które spełnią nasze potrzeby związane z prowadzeniem sklepu. Niestety większość modułów (dodatków lub pluginów jak są też czasem nazywane) jest płatnych. Poniżej, przygotowaliśmy listę zawierającą darmowe moduły PrestaShop lub takie, które działają w modelu w freemium modułów do PrestaShop 1.6 i 1.7 oraz listę miejsc, gdzie możecie znaleźć więcej dodatków:

Oficjalny Addons Marketplace PrestaShop z modułami:


To oficjalny “appstore” oprogramowania PrestaShop, możecie znaleźć tutaj moduły PrestaShop, które pomogą Wam zwiększyć konwersję w sklepie internetowym lub poprawią szybkość działania sklepu. Wiele z nich jest płatnych, w większości jednak jest to opłata jednorazowa. Darmowe moduły PrestaShop wymagają niekiedy rejestracji przed pobraniem. Przy każdym dodatku oprócz jego opisu są też zamieszczone opinie użytkowników. Wśród darmowych modułów PrestaShop znajdziecie wiele integracji np. integracja z płatnościami PayPal: https://addons.prestashop.com/pl/platnosc-karta-lub-platnosc-wallet-/1748-paypal-oficjalny.html?ab=1 

Oficjalne forum PrestaShop:


Rozwiązania Open Source zrzeszają ogromną ilość użytkowników, którzy tworząc np. moduły do PrestaShop, często udostępniają je za darmo. To właśnie na tym forum najłatwiej pytać o moduły PrestaShop i poprosić o pomoc w jego wdrożeniu. Dzięki dostępowi do społeczności w przypadku problemów możemy zawsze liczyć na pomoc. Wystarczy założyć konto, które jest darmowe. Jednym z modułów PrestaShop, który znajdziesz na forum, jest Contentbox, pozwalający na dodanie kodów JS i CSS w dowolne miejsce w PrestaShop. Jest to świetne rozwiązanie dla osób o mniejszych umiejętnościach technicznych: https://contentbox.org/ 

Twórcy płatnych modułów PrestaShop:

Wśród deweloperów PrestaShop jest też wielu, którzy sprzedają swoje rozwiązania. To nie znaczy, że niektóre z nich nie są darmowe lub częściowo darmowe tzw. dodatki PrestaShop freemium. Poniżej lista darmowych modułów do Presty oraz kilka rozwiązań w częściowo darmowej formie:  

Wiele prostych modułów do PrestaShop w zakresie mediów społecznościowych, a także bardzo przydatne integracje z systemami płatności: przelewy24, payu, tpay i wiele innych. 

Ponad 30 darmowych modułów PrestaShop, dla początkującego sklepu. Warto zwrócić uwagę na “European Union Cookie Law” związany z RODO oraz aplikacje dające możliwość zarządzania zamówieniami i cenami.

Kolejna baza darmowych modułów PrestaShop. Na uwagę zasługuje PrestaShop HTML box, jest to świetne rozwiązanie dla osób o mniejszych umiejętnościach technicznych. Pozwala na dodanie kodu html w wybrane przez Ciebie miejsce w szablonie Presty. Moduł jest też dostępny w wersji PRO, niestety płatnej. 

Jeżeli szukasz modułu PrestShop do zbierania opinii to polecamy:


Aplikacja jest dostępna w modelu freemium. Możesz korzystać z niej za darmo do 50 opinii. Spośród modułów służących do zbierania opinii wyróżnia się m.in. możliwością zbierania wideo opinii, a także zdjęć od klientów. Rozbudowany edytor pozwoli Ci również na stworzenie takiego formularza oceny sklepu, jakiego potrzebujesz. Po zebraniu 50 opinii możesz pozostać na pakiecie darmowym lub przejść na wersję płatną. Aplikacja działa z PrestaShop 1.6 i 1.7. Inną naszą aplikacją, jest Refericon, o którego skuteczności możesz przeczytać tutaj.